Trzeci etap rewolucji

Rewolucja, która rozpoczęła się trzy wieki temu, zbiera nadal swoje obfite żniwo. Obecnie żyjemy w czasach, które możemy z powodzeniem nazwać trzecią fazą rewolucji przemysłowej. A konkretnie teraz obserwujemy wielki rozwój naukowo – techniczny. Bardzo szybkie tempo współczesnego życia rodzi coraz to większe wymagania na gruncie przemysłowym i społecznym. Powstają coraz nowocześniejsze technologie, które ułatwiają nam życie, popychają do przodu rozwój gospodarki.

Żeby sprostać tym nowym technologiom trzeba nieustannie kształcić specjalistów w nowych, wciąż powstających dziedzinach. Wszystko to dzieje się w oparciu o zdobycze rewolucji przemysłowej sprzed setek lat. Zaistniała potrzeba – powstawał wynalazek. Tak jest do dzisiejszego dnia. Wystarczy spojrzeć na potrzebę porozumiewania się na odległość.

Morse zbudował telegraf elektromagnetyczny, Bell skonstruował telefon, a my dzisiaj nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez telefonu komórkowego, bo też mamy potrzebę kontaktowania się na odległość.