Prowadzenie wojen

Od zawsze ludzie walczyli ze przeciwko sobie o terytoria, władzę. Prowadzenie wojen wymagało wyjątkowej strategii, dobrze wyszkolonych w boju żołnierzy i broni. Każda z walczących stron zawsze chciała zwyciężyć, wtedy pojawił się pomysł, żeby udoskonalić broń, która w dużej mierze pozwoli na wygraną.

Zdobycze rewolucji przemysłowej podsunęły rozwiązania. Przemysł wojenny skorzystał z nich i przestano liczyć tylko na zdyscyplinowanych, wyszkolonych żołnierzy. Zaczęto produkować lepszą niż dotychczas broń.

Konstruowano i masowo produkowano precyzyjniejsze karabiny, które dotąd były wykonywane ręcznie. Składały się z wielu elementów, które można było wymieniać w razie potrzeby. Przyszedł również czas na produkcję rakiet, armat, min, czołgów, torped.

Wytwarzana broń była stosowana w walkach na lądzie, morzu i w powietrzu. Dzięki maszynom parowym i postępowi w hutnictwie wprowadzono do wojennego przemysłu żelazo kute, które znalazło zastosowanie w budownictwie okrętowym, lotniczym, zbrojeniowym. Prowadzenie wojen opierało się na wynalazkach począwszy od maszyny parowej, aż do lotów kosmicznych.