Pokonać fotostarzenie

Chyba najbardziej powszechną przyczyną pogorszenia kondycji skóry, której konsekwencją są niekorzystne zmiany w wyglądzie, jest proces fotostarzenia. Jest on w gruncie rzeczy nieunikniony i dotyczy wszystkich kobiet.

Objawy fotostarzenia stają się widoczne już po 30. roku życia, ale skala ich występowania i szybkość postępu zmian są zróżnicowane.

Zmiany owe są związane bezpośrednio z ekspozycją na światło słoneczne i promieniowanie UV. Sprawia ono, że zmienia się struktura skóry.

Zanikają włóka kolagenowe, skóra staje się bardziej wiotka i podatna na powstawanie zmarszczek. Skóra grubieje, jest słabiej nawodniona.

Dochodzi do zaburzeń pigmentacji i przebarwień, których skutek estetyczny jest wyjątkowo niekorzystny. W takiej sytuacji ratunkiem dla kobiecej skóry może być zabieg mikrodermabrazji, który w pewnym sensie pobudza warstwę skórną twarzy do złapania drugiego oddechu.

Poprawia się ukrwienie, a złuszczony naskórek ulega naturalnej odbudowie. Rośnie przy tym ilość wytwarzanego kolagenu i elastyny, co ma zbawienny wpływ na ogólny stan skóry.