Największa stocznia na świecie

folia do basenu

Hyundai Heavy Industries już po raz kolejny pobija rekord w budowie największego kontenerowca na świecie. Koreańska stocznia jest największym na świecie zakładem, w którym budowane są statki. Wspomniane okręty zostały wybudowane na zlecenie China Shipping Container Lines, które zamówiło w HHI 2 statki o niebagatelnych rozmiarach. Statki mają 400 metrów długości, a giganty są w stanie pomieścić 19 tysięcy kontenerów 20-stopniowych.

Inwestycja jest w pełni ekologiczna, ponieważ statki wyposażone są w jeden silnik, sterowany elektronicznie, co umożliwi ograniczenie zużycia paliwa, a także emisji dwutlenku węgla. Statki są wyposażone również w rewolucyjny system EcoBalast, który odpowiedzialny jest za uzdatnianie wody morskiej. To nie jedyne tak olbrzymie przedsięwzięcie Koreańczyków w tej dziedzinie. W tym samym roku (2014) Hyundai Heavy Industries zakończyło budowę 18-tysięcznika.

CSCL Globe czyli największy kontenerowiec świata to jedna z inwestycji, która przyczynia się bezpośrednio do wzrostu wydajności handlu między Europą i Chinami, umożliwiając przewożenie większej ilości towarów.