Najpierw był peeling

Nim zaczęto w ogóle mówić o mikrodermabrazji i tworzyć wstępne założenia tego zabiegu, chyba najważniejszym i najbardziej powszechnym sposobem na oczyszczanie skóry twarzy u kobiet były różnego rodzaju peelingi. Zresztą wciąż są one bardzo popularne, a preparaty, które pozwalają na ich przeprowadzenie oferują czołowi jak i niszowi producenci kosmetyków. W sensie technicznym peeling nie jest specjalnie skomplikowany.

www.domestosdlaunicef.pl

Istotą jego działania są oczyszczające drobinki, które znajdują się w gęstym płynie lub żelu. Płyn ów ma sam w sobie właściwości myjące, zawiera także dobroczynne składniki, które odżywiają skórę. W czasie mycia, kiedy wmasowujemy peeling w skórę, drobinki w delikatny sposób usuwają zanieczyszczenia, przyczyniając się przy okazji do eliminowania zrogowaciałego naskórka.

Czynność nie jest inwazyjna, choć czasami skóra potrzebuje czasu, aby przywyknąć do peelingu. Nim to nastąpi możliwe są delikatne zaczerwienienia, a nawet okresowe podrażnienie. Z czasem te objawy powinny jednak ustąpić.