Korekcja nosa – jak się przygotować?

Na zabieg korekcji nosa decyduje się wiele osób – niektórzy chcą w ten sposób poprawić swoją urodę, inni z kolei są do tego wręcz zmuszeni. Jak się okazuje, niektórzy muszą bowiem poddać się takiemu zabiegowi z powodu skrzywienia przegrody nosowej, które jest wrodzone lub też powstało w sposób mechaniczny. Czasem taka przypadłość może bowiem powodować wiele różnego rodzaju problemów, począwszy od chrapania, poprzez bóle głowy, a skończywszy nawet na problemach z oddychaniem. Zabieg korekcji nosa przeprowadzany jest również w powodów estetycznych – w takiej sytuacji decyzja o zabiegu może skutkować znaczącą poprawą samopoczucia oraz samooceny. Sam zabieg powinien zostać przeprowadzony przez specjalistę, który zna się na rzeczy – warto więc umówić się na kilka wizyt i regularnie gościć w jego gabinecie lekarskim, zadając wszystkie nurtujące pytanie i badając wszystkie kwestie związane z takim zabiegiem.

Oczywiście, nie zawsze cena będzie wyznacznikiem, natomiast w wielu przypadkach rzeczywiście jest tak, że te bardziej renomowane klinki będą kosztować więcej. Wyjściem z tej sytuacji może być więc rozeznanie się w tym, jak to wygląda w różnych klinikach, także pod względem ceny czy zakresu proponowanych usług.

O czym pamiętać, przed zabiegiem korekcji nosa?

Na zabieg korekcji nosa decyduje się wiele osób, jako że jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów, jeśli chodzi o medycynę estetyczną, choć w wielu przypadkach korekcja nosa jest konieczna także ze względów zdrowotnych. A kto w ogóle może poddać się takiemu zabiegowi? Ważne jest to, że korekcję nosa dokonuje się u osób, które zakończyły już rozwój i wzrastanie – w związku z tym, wśród mężczyzn mamy 18 lat, a wśród kobiet 16 lat. Jeżeli natomiast chodzi o górną granicę to warto pamiętać, że im jest się starszym, tym skóra traci elastyczność.

Samo przygotowanie się do zabiegu powinno przebiegać zgodnie z zaleceniami lekarza. Najczęściej chodzi tutaj o wykonanie badań oraz przyjmowanie odpowiednich leków. Niewskazane jest także palenie papierosów na kilka tygodni przed zabiegiem, jak również przyjmowanie aspiryny ze względu na jej wpływ na krzepliwość krwi. Warto dodać, że korekcja nosa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a sama operacja trwa z reguły od jednej do trzech godzin, w zależności od indywidualnego przypadku. Efekt zabiegu najczęściej widoczny jest już kilka tygodni po jego przeprowadzaniu, choć do pełnego efektu może być potrzebne nawet kilka miesięcy.